PŘEDSTAVENÍ KNIHY „ŽENY, KTERÉ NECHTĚLY MLČET“ V BRNĚ

Fotografie: Petr Zewlakk Vrabec
Fotografie: Petr Zewlakk Vrabec
 
Jste srdečně zvány*i na brněnské představení knihy Ženy, které nechtěly mlčet.
 
Česká historička umění Milena Bartlová zpracovala na základě vlastních vzpomínek a archivních dokumentů životní příběhy tří hrdinek – svých babiček Vlasty Mlynářové a Hany Budínové a maminky Rity Klímové.
 
„Nová kniha Mileny Bartlové Ženy, které nechtěly mlčet. Tři československé příběhy, vydaná Nadací Rosy Luxemburg, představuje originální a inspirativní pokus, jak přistoupit k reflexi rodinné historie, ženské paměti, intelektuálním dějinám a autopsii zároveň.“ (Marta Edith Holečková, „Navrácení paměti zapomenutým ženám“, Deník Alarm)
 
Představení knihy uskutečníme ve formě dialogu s naší moderátorkou a členku kolektivu SdruŽeny, Katarínou Slezákovou. Vaše otázky a podněty jsou velice vítané!
 
Knihu si můžete stáhnout zde.
 
Milena Bartlová (rozená Mlynářová *1958, má dvě děti) je historička umění. 1997-2009 přednášela medievistiku v Semináři dějin umění FF MU, kde se stala 2005 první profesorkou oboru v Česku. Po působení v Berlíně od roku 2011 pracuje na UMPRUM.
Zabývá se v posledním desetiletí především metodologií a historií dějepisu umění, v roce 2020 vydala oceňovanou monografii Dějiny českých dějin umění 1945-1969. Kromě toho píše kulturně-politickou publicistiku a kritiku, za niž vloni dostala Cenu Věry Jirousové.
 
Místo konání bude upřesněné. 
 
Akci finančně podpořila Nadace Rosy Luxemburgové e.v. zastoupení v České republice
 
Další informace najdete na Facebook události