Jsme Sdruženy!

Kdo jsme?

Jsme neformální brněnský feministický kolektiv, který prosazuje intersekcionální, trans-inkluzivní a antikapitalistický feminismus podporující nikoliv meritokratický a apolitický individualismus, ale silné, angažované a pečující komunity!

Co děláme?

Naším hlavním cílem je budování feministické komunity a kultivace jejího diskurzu. Mezi aktivity, jež nám toho umožňují dosáhnout, řadíme dlouhodobé komunitní organizování, každoroční feministickou konferenci,oslavy Mezinárodního dne žen, neformální feministické vzdělávání, feministické procházky, promítání, čtení, diskuze a přímé akce. 

Jak fungujeme?

Každá*každý člen*ka má své téma a své hranice. Nikdo není nucen do něčeho, s čím se vnitřně neztotožňuje, a všichni mají možnost vybrat si formát akce, který jim vyhovuje. Uspořádání kolektivu je nehierarchické. Členky*členové věnují kolektivu tolik času a energie, kolik zrovna můžou, takže se dynamika kolektivu proměňuje. V současnosti máme přibližně  dvacet členek a členu s širokou síti podporovatelek a podporovatelů a spřátelených osob. Snažíme se co nejvíce spolupracovat s ostatními autonomními českými kolektivy a hnutími.

Členky a členové mají možnost se zapojovat do různých pracovních skupin, které se věnují organizování konkrétních akcí nebo skupiny soustředěné na společné fungování a péči, interní komunikaci, komunikaci navenek, vize, atd.

Co můžeš do našeho kolektivu přinést?

Cokoliv! Myslíme si, že každý nový člen nebo členka může do kolektivu přinést kousek své osobnosti a uplatnit v něm své dovednosti bez ohledu na to, jestli má rád*a kreslení, psaní, filozofování o genderu nebo lezení na střechu. Všichni jsou v kolektivu vítaní!

Ozvi se nám na sdruzeny@gmail.com a přidej se k nám!

Členky a členové mají možnost zapojovat se do různých pracovních skupin, které se věnují organizování konkrétních akcí nebo skupiny soustředěné na společné fungování a péči, interní komunikaci, komunikaci navenek, vize atd.