Fotografie: EASA Applied Anthropology Network

Why The World Needs Anthropologists: Mobilizing The Planet 

10. – 12. září 2021 

Devátý ročník mezinárodní konference aplikované antropologie Why The World Needs Anthropologists s titutelm Mobilizng The Planet má v úmyslu vytvořit kolektivní hnutí, které se postaví tváří v tvář nejnaléhavějším a nejnáročnějším problémům naší doby. Ve věku mnohovrstevnaté globální krize, kdy jsme svědky zesílených rasových předsudků, segregace, nerovností, polarizace a kolapsu našich demokratických institucí a geosféry, usilujeme o vytvoření prostoru pro spolupráci, inspiraci a vzájemnou výměnu vědomostí. 

Chceme diskutovat a působit na vznik a šíření současných sociálních hnutí a vytvořit prostor pro sociokulturní transformace napříč světem. Máme v úmyslu mobilizovat naši disciplínu ve spojení s aktivisty v oblastech bydlení, uprchlické spravedlnosti a ve feministických a environmentálních hnutích. Chceme nabídnout naši odbornou znalost a energii, učit se od sebe navzájem a vydat se vstříc novým kolaborativním projektům. 

Kolektiv SdruŽeny se na konferenci objeví v sobotu 11. září v rámci programu Perspectives (09:30-12:00 na Karlové univerzitě). 

Mezi hlavními řečníky vystoupí na konferenci:

  • Cristina Flesher Fominaya, (Šéfredaktora Social Movement Studies Journal)
  • Muhammad Al-Kashef, (výzkumník v tématu migrace a právník v oblasti lidských práv)
  • Alex Khasnabish (Profesor Sociologie a Antropologie na Mount Saint Vincent University)
  • Julienne Weegels (Odborná asistentka latinskoamerických studií, Centra pro latinskoamerický výzkum a dokumentaci na University of Amsterdam (CEDLA)
  • Angelina Kussy (aktivistka a ekonomická antropoložka, členka katedry antropologie, filozofie a sociální práce na Univerzitě Rovira i Virgili)
  • Carolina Valladares Pasquel (aktivistka a výzkumnice Centra pro latinskoamerický výzkum a dokumentaci na University of Amsterdam (CEDLA)
  • Rupert Read (enviromentální filosof a bývalý tiskový mluvčí pro Extention Rebellion,  profesor na University of East Anglia)
  • Mariya Ivancheva (prezidentka Evropské asociace pro sociální antropologii) a další. 

Kompletní program je k dispozici na webových stránkách akce

Konferenci pořádá EASA Applied Anthropology Network pod záštitou European Association of Social Anthropologists, ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, Univerzitou Karlovou, Českou asociaí pro sociální antropologii (CASA) a Anthropictures, centrem antropologického výzkumu